Авіакомпанії пішли на безпрецендентні кроки для своїх пасажирів у зв’язку з ситуацією розповсюдження коронавірусу COVID-19. Багато авіакомпаній змінили правила перебронюванні квитків і дозволили перенести дати подорожей на інший час без доплат, але не всі. Кожна авіакомпанія самостійно вирішує яку політику обирати:

KLM, Air France,  на своїх сайтах оприлюднили інформацію, що квитки, забронюовані до 31 березня 2020 року або раніше, і дійсний на рейси, заплановані між 3 березня і 31 травня 2020 року, незалежно від місця призначення,  можна  відкладасти без додаткових витрат на наступний рейс до того ж пункту призначення до 31 травня 2020 року, у тому ж класі бронювання.

МАУ всі рейси  до італійських міст: Риму, Мілану, Венеції   виконуються за розкладом, але МАУ пропонує можливість безкоштовно (за наявності місць в оригінальному класі бронювання) змінити дату вильоту в межах терміну придатності квитка на такі напрямки:

  • з України до Італії, Німеччини і Швейцарії;
  • з Італії до Індії, Туреччини і Єгипту;
  • з Італії, Австрії, Іспанії, Франції, Німеччини і Швейцарії до Ізраїлю;
  • для транзитних рейсів через Україну до Італії.

Повернення квитків -зі штрафами по тарифу, який був при бронюванні.

Wizz Air скасує частину рейсів і зменшить частоту польотів в Італію до одного рейсу на тиждень (навіть якщо до цього авіакомпанія виконувала 2-6 рейсів на тиждень). А також зменьшить кількість рейсів до Польщі, Литви, Латвії та інших країн з 11 березня до 2 квітня 2020 року. Пасажирам пропонують або змінити дати подорожі або повернути кошти.

Авіакомпанія AirBaltic  відмінила 90 рейсів до Мілану, про це повідомила керівник по корпоративной комунікації airBaltic Аліса Бріеде.

Ryanair повідомила пасажирів про те, що у відповідь на поширення в Італії китайського коронавируса Covid-19 скорочує свою програму польотів на короткі відстані (в основному в Італію і назад) на 25% протягом двотижневого періоду з 3 по 17 березня 2020 року.

Рейси flydubai за п’ятьма напрямками в Ірані — Ісфахан, Лар, Тегеран, Мешхед і Шираз — тимчасово припинені відповідно до розпорядження Головного управління цивільної авіації ОАЕ.

Рейси FlyDubai між Дубаєм і Бахрейном скасовані до 7 березня.

Air Astana призупиняє польоти з Алмати в Гонконг після 6 березня.

Тимчасово скасовано польоти з Нур-Султана в Париж, рейси з Алмати в Куала-Лумпур будуть повністю припинені в період з 14 квітня по 31 травня.

Заокеанські авіакомпанії теж змінюють свою політику, так United Airlines скоротить 10% рейсів в США і 20% міжнародних рейсів в квітні і травні на тлі побоювань з приводу коронавіруса.

Скорочення повинні вступити в силу 7 березня, у відповідь на зниження попиту в умовах спалаху коронавіруса. Зміни в міжнародному розкладі спричинять за собою припинення рейсів в Шанхай, Пекін, Ченду і Гонконг.

Поділитись:
Аліса Шкаровська
Аліса Шкаровська

#
#
#
#
#